Bibelskolan ORDET SOM BÄR FRUKT

Välkommen till bibelskolan ORDET SOM BÄR FRUKT. Nu kan du gå på en bibelskola, via Webb TV, som passar för dig som inte kallar dig kristen, men vill veta mer om kristen tro och som passar för dig som är kristen och längtar efter att få bära mer frukt i ditt kristna liv.

Du kan titta och lyssna på en ny lektion (ca 30 min) varje vecka med undervisning som är enkel och lätt att förstå. Tycker du bibelskolan är bra så tipsa en vän. Bibelskolan fortsätter sedan under våren. Den enda kurslitteratur du behöver är bibeln och jag läser oftast från Folkbibeln. Du tittar och lyssnar utan kostnad, när det passar dig, eftersom alla lektioner kommer att ligga kvar på hemsidan. Vill du hellre se bibelskolan på din TV kan du redan nu köpa en DVD för 100:- med de tre första lektionerna. Beställ den på info@media100.se eller ordet.munkedal@spray.se                                                                Per Westerberg